במידה ואת בוחרת להשכיר שמלת כלה בתפירה אישית ממעצבת שמלות כלה חשוב שתשקיעי בתהליך בחירת סגנון העיצוב שלך ותקפידי לבצע מדידות מושלמות ככל הניתן אצל התופרת על מנת לקבל את מראה הכלה שאת חולמת עליו.

בחירה של שמלת כלה לחתונה בסלון כלות יכולה להיות חוויה מאוד מלחיצה עבור הכלה, והעניין מתעצם עוד יותר כאשר מדובר בתפירה מותאמת אישית על ידי תופרת שמלות כלה. אם את מחליטה להשקיע טיפה יותר מהכלה הממוצעת וללכת לתופרת שתבצע עבורך תפירה אישית של שמלת כלה, אנו ממליצים לך לעבוד על פי השלבים הבאים:

שלב ראשון: הסתכלי על ארון הבגדים שלך

כדאי להתחיל דבר ראשון מהניסיון וההיכרות שלך עם עצמך לגבי שמלות בכללי ושמלות ערב בפרט. תני הצצה בארון הבגדים שלך והסתכלי על כל שמלות הערב שאת הכי אוהבת, שהכי נוחות לך ושאת מקבלת עליהן הכי הרבה מחמאות. שמלות הערב הרגילות שלך יתנו לך הבנה לגבי איזה סגנון שמלות כלה הכי קורץ לך ומחמיא למבנה הגוף שלך. אחרי שתעברי על כל שמלות הערב שלך את פחות או יותר תקבלי כיוון לגבי הסגנונות שאת הכי אוהבת ונמשכת אליהם, למשל אם רוב שמלות הערב שלך הן שמלות עם חצאיות קצרות אז אולי מומלץ ששמלת הכלה שלך תעוצב עם חצאית קצרה.

שלב שני: קחי השראות ממקומות נוספים

כמובן שאת לא חייבת להסתמך רק על ארון הבגדים שלך, במיוחד כאשר אנו מדברים על שמלה לחתונה שלך. תחום שמלות הכלה הוא תחום שונה מאופנת שמלות הערב הרגילה ולכן את צריכה לקבל גם רעיונות מקטלוגים שונים של מעצבי שמלות כלה מובילים. שמרי תמונות של שמלות כלה שמרשימות אותך למפגש הראשון עם מעצבת שמלות הכלה.

שלב שלישי: בחרי סגנון עיצוב אחד

אחרי שהבנת מה מתאים לך מבחינת שמלות כלה וערב הגיע הזמן לשבת עם מעצבת שמלת הכלה שלך ולבחור סגנון עיצובי מרכזי אחד. השמלה צריכה להיתפר בסגנון עיצוב מרכזי אחד שמתאים למבנה הגוף שלך ומתאים לאווירת החתונה שלך. למשל את יכולה להחליט לתפור שמלת כלה בהתאמה אישית בסגנון קיצי אם את מתחתנת בקיץ או לבחור בסגנון צנוע במידה ומדובר על חתונה מסורתית. בכל מקרה מאוד חשוב שלא תנסי להכניס כל רעיון שמצא חן בענייך לעיצוב של שמלת הכלה, העיצוב של השמלה חייב להיות ממוקד ובעל מוטיב מרכזי אחד.

שלב רביעי: לוקחים מידות מדויקות לתפירת השמלה

היתרון הגדול של השכרת שמלת כלה בהתאמה אישית הוא הדיוק המושלם בתפירת השמלה למידותייך. בעוד שכאשר את משכירה שמלת כלה מסלון כלות את במקסימום יכולה לבצע התאמות אישיות אצל תופרת אחרי שמצאת שמלה שפחות או יותר יושבת עלייך בצורה נוחה ומחמיאה, בתפירה אישית השמלה תעוצב במדויק בהתאם למידות שלך שיילקחו מראש.

שלב חמישי: מדברים על זה!

בשלב זה את ומעצבת שמלות הכלה צריכות לפתוח דיאלוג לגבי עיצוב השמלה ולקבוע קווים כלליים לגבי עיצוב השמלה. מעצבת שמלות הכלה תעצב את השמלה בהתאם לקווים הכלליים הללו, בשלב זה את חייבת לתת למעצבת שמלות הכלה את הקרדיט לעצב את השמלה בהתאם להנחיות שלך, במקביל לכך שהיא דואגת לערב אותך בהחלטות החשובות של עיצוב שמלת הכלה.

שלב שישי: התאמות אחרונות לאחר תפירת השמלה

אחרי שהשמלה עוצבה ונתפרה למידותייך ונתת את הסכמתך, את תדרשי למדוד את השמלה שוב על מנת לבצע התאמות קטנות אחרונות להתאמה מושלמת על ידי התופרת. בשלב זה חשוב להעיר בפני התופרת על כל אי נוחות שאת מרגישה בשמלה בכדי שהיא תוכל לבצע את השינויים הנדרשים בשמלה לנוחות מרבית.