אין טעם להיכנס ללחץ שאת מתחילה למדוד שמלות כלה מעוצבות לקראת החתונה, במיוחד שכל הבעיות במציאת שמלת הכלה המושלמת יכולות להימנע אם תדעי מראש מספר דברים בנוגע לבחירת שמלה לחתונה.

החיפוש אחר שמלת הכלה המושלמת יכולה להיות חוויה מאוד מלחיצה בשבילך, ובצדק, את רוצה לבחור את השמלה הנכונה בכדי להיראות נהדר ביום החתונה שלך. מה תעשי? פשוט תלכי למדוד כמה שיותר שמלות בניסיון למצוא את השמלה שיושבת עלייך הכי טוב, ואם לא תמצאי את שמלת הכלה המתאימה, רוב הסיכויים שאת תכנסי קצת ללחץ. זה בסדר… ההרגשה הזו נורמאלית… תשמחי לדעת שהרבה נשים שהיו חוו את אותה הרגשה בדיוק. אבל היום, במבט לאחור אנו בטוחים שהן היו שמחות אם היו יודעות מספר דברים לפני שהן החלו למדוד שמלות כלה לחתונה.

1. קחי איתך מישהי עם דעה כנה

עליך לבוא למדידות עם מישהי נוספת שתעזור לך למדוד את שמלות הכלה וגם בכדי לתת לך חוות דעת נוספת על השמלה. חשוב מאוד שאת תקבלי פידבק כנה על המראה שלך בשמלת הכלה, הרי את לא רוצה שיגידו לך שאת נראית טוב בשמלה כאשר האמת, איך נאמר, פחות מדויקת. לכן עליך להביא אתך מישהי שאת סומכת על כך שהיא תהיה כנה איתך ותגיד לך את האמת בפנים.

2. לא בוחרים שמלת כלה אם היא לא יושבת טוב

לא מומלץ להשכיר שמלת כלה שלא יושבת עלייך באופן מושלם במדידות על סמך הבטחות של תופרת שמלות כלה לעשות לך התאמות ושינויים. אם שמלת הכלה לא יושבת עלייך טוב, בקשי מהמעצבת לבצע קודם כל את ההתאמות למבנה הגוף שלך ואז מדדי שוב לפני שאת לוקחת את השמלה. אם השמלה יושבת עלייך מושלם אחרי התאמות התופרת, אז את יכולה להשכיר אותה.

3. אל תקני שמלת כלה בעיצוב שלא מחמיא לך

אם יש סגנון מסוים של שמלות ערב שאת לא אוהבת ללבוש או שלא מתאים לך, אז אין שום סיבה שתנסי למדוד שמלות כלה וערב בסגנון דומה. למשל אם את לא הולכת אף פעם עם מחשוף גדול כי יש לך חזה קטן וזה לא מחמיא לך, אז אין טעם שתמדדי שמלות כלה מעוצבות עם מחשוף גדול.

4. אחרי הכל – גם המחיר קובע

כלות רבות מתחרטות בדיעבד על הסכום שהן הוציאו בהשכרת שמלת הכלה, במיוחד בהתחשב בכך שהם ככל הנראה היו יכולות להשיג מחיר זול יותר בעבור אותה השמלה או בעבור שמלת כלה יפה לא פחות. המחיר הוא לא הגורם המכריע בבחירה של שמלת כלה, עליך להרגיש טוב איתה ולוודא שאת נראית נהדר בשמלה, אבל מחיר… עדיין מהווה שיקול. מומלץ לקבוע מחיר מקסימלי לתשלום על השכרת השמלה ולמדוד רק שמלות בטווח המחירים הזה, במקביל לביצוע סקר שוק וחיפוש אחר שמלות כלה במחירים שפויים.

5. שמרי על ראש פתוח

יש לך מראה מושלם של שמלת כלה בראש ומאוד קשה להשתחרר ולקבל עיצובים שונים שהרבה פעמים יכולים להתאים לך הרבה יותר. בהחלט קיים סיכוי גדול שהאינסטינקט הראשוני שלך בסופו של דבר יהיה נכון, אבל גם כדאי לך לשמור על ראש פתוח ולנסות שמלות כלה מעוצבות בסגנונות שונים לפי שאת בוחרת בסגנון אחד. את אף פעם לא יכולה לדעת איזו הפתעה מחכה לך בסלון הכלות, אז אל תפחדי לבחור שמלה שלא חשבת שתאהבי לפני המדידות.

6. אל תחליטי על שמלת כלה לפני שאת קרובה ליום החתונה

בדרך כלל אין טעם לקחת החלטה מהירה לגבי שמלת הכלה לחתונה, במיוחד אם יום החתונה עוד רחוק. נסי למדוד כמה שיותר שמלות כלה, גם אם את די בטוחה שמצאת את השמלה הנכונה, רק בכדי להיות בטוחה שמיצית את כל האפשרויות.

7. זה בסדר להתחרט

גם אם החלטת על שמלת כלה מסוימת וסיכמת עם סלון הכלות שאת הולכת להשכיר אותה, זה לא אומר שאת לא יכולה להתחרט אם מצאת שמלת כלה טובה יותר. רוב המעצבות מאפשרות לבטל השכרה של שמלת כלה אם זה לא ברגע האחרון, ואם מדובר על שמלת כלה אחרת מאותה סלון כלות אז בכלל לא צפויה להיות בעיה.

8. את לא חייבת לקנות אקססוריז מאותו סלון כלות

התאמה של אקססוריז לשמלת כלה היא אומנות משל עצמה, ואת צריכה להשקיע זמן במציאת האקססוריז לשמלת הכלה שלך. את לא חייבת לקנות את כל האקססוריז מסלון הכלות שממנו את שוכרת את שמלת הכלה, ואף מומלץ לנסות ולחפש במקומות אחרים אקססוריז שמחמיאים לשמלת הכלה.