בעת בחירת שמלת כלה לחתונה, עליך לדעת אילו שמלות כלה מומלצות למבנה הגוף שלך ולהתמקד בגזרות ספציפיות בלבד. לכל גזרה ומבנה גוף יש המון סגנונות שניתן למדוד אך חשוב להגדיר מראש מהי הגזרה שאת מחפשת, כמובן לפי מבנה הגוף שלך.

מיד עם קבלת הצעת האירוסין, מתחילות לרוץ בראש מחשבות על החתונה הקרבה, איך תיראי בשמלת הכלה… היכן תתקיים החתונה, מי יהיו המוזמנים ועוד. מהר מאוד תמצאי את עצמך מתאמת פגישות למדידות של שמלות כלה.

אמנם ההמלצה היא לשמור על ראש פתוח ולמדוד כמה שיותר שמלות כלה מעוצבות אך אין זה אומר שצריך לבזבז זמן יקר על מדידות של שמלות כלה שאינן מתאימות למבנה הגוף שלך.

את יכולה לדואג לאיכות בד השמלה, לסגנון עיצוב הרקמה, לצבע השמלה ולאקססוריז אך אם גזרת השמלה לא מחמיאה למבנה הגוף שלך סביר להניח שלא תקבלי את המראה המושלם. שמלת כלה בגזרה שמחמיאה למבנה הגוף שלך יכולה לחולל פלאים למראה, וגם ההיפך כמובן – שמלת כלה יוקרתית ומעוצבת ככל שתהיה תיראה עלייך זולה ולא מחמיאה אם היא לא מתאימה למבנה הגוף שלך.

אנו נסקור שלושה מבני גוף נפוצים אך כמובן שיש עוד הרבה ויש להתחשב בהם בבחירת הגזרה לשמלה:

שמלות כלה לבעלות חזה במידות גדולות

לכלות בעלות חזה במידות גדולות המעוניינות למקד את עיקר תשומת הלב באזור הפנים מומלץ לבחור בשמלה עם כתפיות, אשר מעניקות תמיכה בחלק העליון ומבליטות פחות את מחשוף השמלה. כמו כן ניתן לבחור בעיצובים של חצאיות קצרות למשל, המבליטות את הרגליים ומאזנות את תשומת הלב מהחלק העליון, או למשל שמלות כלה צנועות יותר עם רקמה שמגיעה עד הצוואר (ובכך לבטל או למזער את המחשוף.

אנו ממליצים במקרה זה להימנע משמלות כלה עם מחשוף גדול או שמלות כלה סטרפלס כי הן לרוב לא יכולות לתת לך את התמיכה הדרושה וייתכן כי תרגישי אי נוחות במהלך החתונה ובעיקר ברחבת הריקודים.

שמלות כלה למבנה גוף בצורת אגס

שמלות כלה המתאימות למבנה גוף בצורת אגס בדרך כלל יתמקדו בעיצובים ותוספות בחלק העליון של השמלה, על מנת לאזן בין הנוכחות הקיימת באזור המותניים והירכיים. למשל, מחוך גדול או רקמות נוספות בכתפיות, בכדי לאזן את מראה הכלה לסימטרי יותר בין החלק התחתון לחלק העליון.

אם מבנה הגוף שלך הנו בצורת אגס את צריכה לנסות ולמדוד יותר שמלות כלה יוקרתיות עם עיצובים מרשימים באזור הכתפיים והחזה.

שמלות כלה וינטאג עם שרוולים גדולים גם יכולות להחמיא לך מאוד ושמלות כלה עם מחוכים תמיד עושות את העבודה. אם את עדיין דואגת לגבי אזור המותניים אז את יכולה גם לדאוג להעביר חלק מתשומת הלב לאזור הגב עם מחשוף גב או תוספת רקמה עיצובית באזור הגב התחתון כגון קשר אחורי בחצאית.

שמלות כלה לנשים רזות

נשים רזות צריכות לבחור שמלות כלה שמעוצבות בכדי להשיג נפח וגובה. המטרה של השמלה תהיה לכפר על המבנה הרזה ולהעניק לכלה קצת יותר נוכחות בחתונה שלה. מעבר לכך אפשר להוסיף עוד אקססוריז לשמלת הכלה כמו חגורה עיצובית או הינומה רחבה.

אם את בעלת מבנה רזה מאוד את צריכה להימנע משמלות כלה פשוטות בעלות בד דק, אלא אם את חייבת שמלת קיץ אוורירית ליום חם. את צריכה ללכת יותר לכיוון שמלות הכלה היוקרתיות בעלות העיצובים המרשימים, לחפש שמלות כלה קלאסיות עם חצאיות גדולות, למדוד שמלות כלה רומנטיות עם גלימת תחרה ושמלות כלה מיוחדות עם כתפיות גדולות שמעניקות גובה.