גם אם לפעמים זה נראה שכל שמלות הכלה בקטלוגים הן במידות קטנות, זה לא אומר שאת חייבת לעשות דיאטה משוגעת בכדי למצוא שמלת כלה מדהימה. יש מגוון רחב של שמלות כלה לנשים מלאות שיכולות להיראות מדהים עלייך.

מציאת השמלה המושלמת לחתונה היא חוויה מרגשת ומלחיצה עבור כל כלה, וזה לא משנה מהו מבנה הגוף שלך. כמובן שלא כולן רוצות לרדת במשקל רק בשביל להידחף לשמלת כלה קטנה ולוחצת, והרבה נשים דווקא רוצות לאמץ את הקימורים שלהן. אם את מחפשת שמלות כלה במידות גדולות, הנה כמה טיפים שיעזרו לך לאתר בהצלחה שמלות כלה המתאימות למבנה הגוף המלא שלך.

1. אל תוותרי על השכרת שמלת חתונה ממעצבי שמלות כלה מובילים

אולי זה מרגיש לך שרוב המעצבים המובילים של שמלות כלה בישראל מעצבים שמלות רק לנשים רזות ולא מעצבים שמלות כלה לנשים מלאות. הרושם השגוי הזה נעוץ אולי בכך בגלל שבדרך כלל הקטלוגים של אותן מעצבים כוללים דוגמניות דקיקות, אבל האמת היא שרוב המעצבים מחזיקים בקולקציה שלהם מספר עיצובים גם במידות גדולות. את לא חייבת לחפש רק מעצבים של שמלות כלה במידות גדולות, אם נתקלת בשמלת כלה שמוצאת חן בעינייך בקטלוג מסוים אז בררי האם השמלה גם קיימת במידה שלך.

2. התקשרי מראש לסלוני כלות לפני המדידות

רוב סלוני הכלות מחזיקים במגוון רחב של מידות, גם קטנות וגם גדולות, אך מומלץ שתבררי מראש האם סלון הכלות שאת רוצה לבצע בו מדידות מחזיק במידות שמתאימות למבנה הגוף שלך. בירור הנושא מראש גם ימנע ממך לבזבז זמן על סלוני כלות שלא מחזיקים שמלות כלה במידות שלך וגם יחסוך לך זמן יקר מהמדידות בסלון הכלות כי מעצבת שמלות הכלה תדע מראש איזה מידות את צריכה.

3. היעזרי בניסיון של מעצבת שמלות הכלה

את אולי חושבת שרק סגנונות מסוימים של שמלות כלה יתאימו למבנה הגוף המלא שלך, אבל את חייבת לבוא למדידות עם ראש פתוח ולהקשיב למעצבת שמלות הכלה. אל תשכחי שלמעצבת יש ידע וניסיון רב לעזור לנשים מכל הגדלים למצוא שמלת כלה שיושבת עליהן מושלם, במיוחד שהיא יכולה לבצע עבורך התאמות אישיות למידות שלך. גם אם יש לך מחשבה על סגנון עיצוב שאת בטוחה שיחמיא לך, כדאי לך לנסות למדוד עוד סגנונות שונים לפני שאת בוחרת שמלת כלה להשכרה. דוגמה מצוינת לכך היא שהרבה נשים מלאות חושבות שתתאים להן שמלת כלה צנועה עם שרוולים בכדי להסתיר את הידיים, אבל דווקא שרוולי תחרה גורמים לידיים להיראות גדולות יותר ובעצם מומלץ לנשים מלאות להימנע משרוולים בשמלת הכלה.

4. הביאי איתך למדידות את בגדי ההלבשה התחתונה

אם את מתכננת ללבוש הלבשה תחתונה מחטבת כמו מחוך או בגד גוף נצמד אז חשוב שתביאי איתך את הבגדים הללו למדידות של שמלות הכלה בכדי להתאים בצורה מושלמת את השמלה להלבשה התחתונה שתלבשי בחתונה.

5. בחרי בשמלה שמתאימה לחלק המלא ביותר של הגוף שלך

מעצבת שיודעת לתפור שמלות כלה לנשים מלאות תמליץ לך תמיד לבחור את גודל השמלה לפי החלק המלא ביותר שלך. למשל אם את רחבה יותר באזור הירכיים וצרה יותר באזור המותניים אז את צריכה למצוא שמלת כלה שתשב עלייך בצורה נוחה באזור הירכיים, ואז באותה שמלת כלה ניתן להצר את אזור המותניים לפי מידותייך.

6. המידה לא חשובה

את לא צריכה למדוד שמלות כלה לפני מספר המידה, במיוחד כאשר בדרך כלל שמלות כלה הן במידה או שתיים גדולות יותר מהמידות הממוצעות של שמלות רגילות. את צריכה להסתכל על ההתאמה של שמלת הכלה לגוף שלך ולא למספר של המידה, אל תשגעי את עצמך סתם על מספרים.

7. השכירי שמלת כלה בהתאמה אישית

במקום לחפש ולמדוד שמלות כלה במידות גדולות בסלוני הכלות השונים את תמיד יכולה לבחור ללכת למעצבת שתעצב לך שמלת כלה בתפירה אישית. כך תקבלי שמלת כלה שתפורה בדיוק למידות הייחודיות שלך בלי לבזבז זמן על מדידות וחיפושים אחר שמלה לחתונה שיושבת טוב.