בדרך כלל שמלות כלה לא יושבות בצורה מושלמת על הגוף כי לכל אחת יש מבנה גוף טיפה שונה. הרבה פעמים, גם לאחר שמצאת את שמלת הכלה שלך את תדרשי לבצע מספר התאמות אצל תופרת שמלות כלה לקראת תאריך החתונה.

האופן בו שמלת הכלה יושבת עלייך משפיע רבות על איך שאת תראי ביום החתונה שלך. זה לא משנה עד כמה בד שמלת הכלה איכותי או עד כמה העיצוב מרשים, השמלה לא תיראה טוב אם היא לא תשב עלייך בצורה מחמיאה. רוב הסיכויים שאת תתקשי למצוא שמלה לחתונה שיושבת עלייך מושלם ישר מהקולב או שתמצאי שמלה מעוצבת שאת מאוד אוהבת שאינה במידה המדויקת שלך.

אז אם בחרת שמלת כלה שאינה יושבת עלייך בצורה מושלמת יהיה עליך ללכת לתופרת שמלות כלה וערב בכדי להתאים אישית את השמלה. ריכזנו עבורך מספר עצות מועילות שיעזרו לך להשלים את ההתאמות על הצד הטוב ביותר, כי רק ששמלת הכלה יושבת עלייך כמו שצריך את יכולה להיות רגועה שתראי מושלם ביום החתונה.

מתי כדאי לבצע התאמות בשמלת הכלה?

אנו ממליצים להתחיל לעיין בקטלוגים של מעצבי שמלות כלה ולהתרשם משמלות כמה שיותר מוקדם, עדיף מיד לאחר שקובעים תאריך לחתונה, בכדי שיהיה לך מספיק זמן למדוד מגוון שמלות לקראת החתונה. לגבי ביצוע התאמות לשמלת כלה נושא התזמון הוא קצת בעייתי. מצד אחד את צריכה לדאוג להספיק לשלוח את שמלת הכלה להתאמות אצל התופרת, אך מצד שני, את לא יכולה לשלוח את השמלה להתאמות מוקדם מדי כי המידות שלך עוד יכולות טיפה להשתנות.

כחודש לפני החתונה אנו מעריכים שזו נקודת זמן טובה לשלוח את השמלה לתופרת כך שיהיה לה מספיק זמן להשלים את השינויים בשמלה בצורה מקצועית מבלי להסתכן בשינוי המידות שלך. במקרים של שינויים קיצוניים במידות, כמו למשל התאמה של שמלות כלה הריוניות, אפשר לדחות את ההגעה לתופרת עד אפילו לשבועיים לפני יום החתונה.

תמיד עדיף לקנות שמלה גדולה יותר

כל תופרת שמלות כלה תסכים שהרבה יותר קל להצר שמלה גדולה מדי מאשר להרחיב שמלה קטנה מדי. אסור לך לקנות שמלת כלה שקטנה עלייך במהלך המדידות מתוך המחשבה שאת תיכנסי עכשיו לדיאטה עד לחתונה ותרזי מספיק בשביל ללבוש אותה.

מה שמעצבי שמלות כלה ממליצים הוא לקנות שמלת כלה שיושבת עלייך טוב במהלך המדידות, ובמידה ותרזי טיפה אז התופרת יכולה בקלות להצר את השמלה.

שמלות כלה פשוטות קלות יותר להתאמה אישית

הקושי להתאים שמלה למידות הכלה תלוי רבות בסוג הבד ובמורכבות עיצוב של השמלה עצמה. שמלות כלה יוקרתיות עם מספר שכבות בדים או עם עיצובים מורכבים יהיו יותר בעיתיות להתאמה, והרבה פעמים תדרשו לשלם ישירות למעצבת המקורית בכדי לבצע את ההתאמות.

מצד שני, שמלות כלה בעיצוב פשוט עם בד איכותי הרבה יותר קלות להתאמה אישית אצל כל תופרת מקצועית. אם את יודעת שאת כנראה תזדקקי לבצע התאמות אישיות לקראת החתונה נסי לחפש יותר שמלות כלה עדינות ופשוטות.

התאמות לשמלה צריכות להתבצע עם האקססוריז הנכונים

התאמה מושלמת של שמלת כלה חייבת לשלב בה אקססוריז מתאימים. בעוד שמומלץ אך לא חובה להגיע עם האקססוריז השונים למדידות שמלות הכלה בסלוני הכלות, את כן כבר חייבת לקבוע מה יהיו האקססוריז שלך לפני ההתאמות האחרונות אצל התופרת בכדי שהיא תוכל להתאים לך בצורה מושלמת את השמלה כפי שהיא צריכה להיות בחתונה.

בצעי את התיקונים אצל תופרת שמלות כלה מקצועית

חשוב ללכת לתופרת מנוסה בכדי להתאים את השמלה, אחרת את עוד תשלמי על הניסיון לחסוך בתשלום על ההתאמות בדרכים אחרות. שמלות כלה לרוב מעוצבות בעיצובים מורכבים אשר דורשים תופרת עם כישורים מקצועיים גבוהים וניסיון רב, אז מומלץ לא לקחת סיכון בעניין.