מראה כלה מושלם חייב לכלול גם נעליים יפות ונוחות, המתאימות כמובן, לשמלת הכלה שלך. לאחר שמדדת מספר שמלות כלה ובחרת את שמלת החלומות, הגיע הזמן למצוא נעליים מתאימות לשמלת הכלה.

נעליים יכולות להשלים בצורה נפלאה את לוק הכלה שלך בחתונה, או להרוס לגמרי את ההשקעה שעשית בחיפוש אחר שמלת הכלה האולטימטיבית. מאוד חשוב שהנעליים שתנעלי ביום החתונה ישתלבו נפלא עם שמלת הכלה שבחרת, אך גם במקביל שיהיו מספיק נוחות, כי אחרי הכל, את עומדת בפני יום עמוס במיוחד, שמתחיל מוקדם בבוקר עם סלון הכלות וצילומי החתונה, ממשיך דרך קבלת הפנים וטקס החופה ומסתיים מאוחר בלילה על רחבת הריקודים.

עם קצת מחשבה והתחשבות בסגנון שמלת הכלה שלך, את תוכלי למצוא די בקלות נעליים מתאימות לחתונה. אנו ממליצים להתייחס לנקודות הבאות בבחירת הנעליים לחתונה:

1. הביטי בנעלי העקב שאת בדרך כלל נועלת

יום החתונה שלך הוא לא זמן להתחיל ולהתנסות עם גבהים של עקבים שאת לא רגילה אליהם ולא נועלת אותם על בסיס יומי. זה יכול לגרום לך לחוסר נוחות ואפילו להליכה מוזרה, מעידות וכו… כך שזה מיותר. ישנו מגוון רחב של עקבים לנעלי חתונה, כך שאת לא חייבת לבחור בנעליים עם עקב גבוה במיוחד אם את לא רגילה ללכת על עקבים גבוהים. הביטי על גובה העקבים של הנעליים שאת בדרך כלל נועלת ביום יום והשתדלי להתמקד בנעלי כלה בעלות גובה עקב דומה.

2. מאיזה חומר עשויות נעליים לשמלת כלה?

ישנו מגוון רחב של סוגים וסגנונות לנעלי חתונה. הן יכולות להיות משילובים של בד, משי, תחרה, עור ופלסטיק. לכל סוג חומר יש יתרונות וחסרונות וצריך להבין מהם לפני הבחירה בנעל. פלסטיק למשל, נוטה לנשום פחות טוב מנעלי עור ובד, משי ותחרה מעניקים מראה קלאסי ונסיכותי יותר אך הם פחות עמידים ונוטים להתלכלך בקלות. רוב נעלי הכלה המוצעות בשוק הן כמובן לבנות ובנויות מעור או חומרים פלסטיים במגוון רחב של עיצובים.

4. התאימי את הנעליים לעיצוב שמלת הכלה

סגנון נעלי החתונה צריך להתקשר עם הסגנון העיצובי של שמלת הכלה ולייצר הרגשה וויזואלית שהשמלה והנעליים הם מראה אחד נקי ושלם. למשל שמלת כלה לחתונת צהריים בתקופת הקיץ יכולה לבוא בשילוב סנדלים אך ואדי שאלו לא יתאימו לשמלת ערב. אם בכוונתך ללבוש גרביונים מתחת אז כמובן שיתאימו לכך נעליים סגורות, אם בחרת בשמלת כלה עם חצאית קצרה אז נעליים עם קישרה גבוהה יכולות בהחלט להתאים.

5. וודאי שהנעליים נוחות לך

חלק חשוב מאוד ולעיתים נוטה להזנחה הוא נוחות הנעליים. זכרי שאת צריכה להסתובב איתן לפחות למשך כמה שעות במהלך הצילומים בבוקר החתונה, בקבלת הפנים, בטקס החופה וגם במהלך הריקודים אם את לא מחליפה לנעליים אחרות. לכן, אם את לא מרגישה הכי בנוח עם הנעליים אז אנו ממליצים לך להמשיך לחפש. נקודה חשובה שצריך לדעת היא שיש אפשרות להתאים כריות או מדרסים כדי לשפר את נוחות הנעל, במידה וממש אהבת דגם מסוים ואת פשוט לא מוכנה לוותר.

6. קבלי חוות דעת נוספת

כמו שאת דואגת לקבל חוות דעת נוספת שאת מודדת שמלות כלה, חשוב שתקבלי חוות דעת נוספת על הנעליים לפני שאת מחליטה סופית. מומלץ ללכת לחפש נעליים ביחד עם מישהי שאת סומכת על הדעה שלה, וכמובן ראתה את שמלת הכלה שלך ויכולה להציע נעליים שמתאימות לשמלה, וכמובן שאת יכולה לבקש חוות דעת על הנעליים ממעצבת שמלת הכלה עצמה.

7. בצעי סקר שוק על הנעליים

לאחר שמצאת את נעלי החתונה המתאימות לשמלת הכלה שלך חשוב שתבצעי בדיקה מקיפה לגבי המחירים מאחר ויש נטייה לגבות מחיר גבוה על נעלי כלה. לא בהכרח המקום הראשון שבו מצאת את הנעליים הללו יהיה המקום הזול ביותר, לפני שאת משלמת דאגי לבדוק אם יש מקום אחר שמציע את אותן נעליים במחיר אטרקטיבי יותר או אולי יש מבצעים בקרוב על הנעליים ושווה לחכות.