על מראה מושלם צריך לשמור. תופתעי לשמוע,  שגם ימים ספורים לפני החתונה יכול להתרחש בלאי בשמלות כלה, או חלילה קרע או כתם, אם לא שומרים טוב על השמלה. ריכזנו עבורך מספר טיפים על שמירה של שמלת כלה להשכרה במצב מושלם, עד לחתונה.

רוב הכלות רוצות ששמלת החתונה שלהן תיראה מושלם ולכן לרוב כלות משקיעות חיפושים רבים בתמונות קטלוג שמלות כלה של מעצבים שונים. לאחר שנמצאה שמלת החלומות, יהיה מאוד מאכזב לגלות שבפרק הזמן שהשמלה אוחסנה בבית עד למועד החתונה, היא לא נשמרה כנדרש וחלילה התלכלכה או התקמטה. לכן זה מאוד חשוב שאת תדאי איך לשמור על שמלת הכלה שלך מהרגע שאת מקבלת אותה מהתופרת לאחר ההתאמות האישיות ועד ליום החתונה. הרבה כלות נכנסות ללחץ שמשהו חלילה יקרה לשמלת הכלה שלהן בימים הספורים הללו עד לחתונה, בהחלט רעיון מלחיץ, אך אפשר במספר צעדים פשוטים לדאוג לכך ששמלת הכלה שלך תישמר במצב מעולה עד מועד החתונה. אז מה צריך לעשות על מנת לשמור על שמלת כלה להשכרה בימים שלפני החתונה?

הוציאי את השמלה מאריזת הפלסטיק שלה

במידה ושמלת החתונה הגיעה אלייך באריזה או שקית מפלסטיק והחתונה שלך לא מתקיימת לכל המאוחר ביום שלמחרת אז מומלץ להוריד את כיסוי הפלסטיק מהשמלה. זאת מכיוון שלבד של שמלת הכלה יהיה קשה לנשום בתוך אריזה סגורה מפלסטיק ואז הצבע הלבן של השמלה יכול לדהות אם הוא יבלה יותר מדי זמן בתוך שקית פלסטיק.

עדיף שהשמלה תשב בחוץ על קולב מאשר בתוך שקית פלסטיק, ואם את מפחדת שהשמלה תצבור אבק את תמיד יכולה לעטוף את השמלה באריזת בד נושם המותאמת לשמלות כלה או לעטוף את השמלה בסדין כותנה דק במיוחד.

תלי את השמלה על קולב עץ עבה

כאשר את תולה את שמלת הכלה שלך בבית מומלץ לא להשתמש בקולבי הפלסטיק הפשוטים שאת משתמשת לכל הבגדים הרגילים בגלל ששמלת הכלה שלך תהיה יחסית כבדה יותר משמלה רגילה וקולב דק מפלסטיק יכול ליצור בלט בכתפיות עם יש עליו משקל כבד מדי.

קולב עבה מעץ מעניק תמיכה טובה יותר לשמלת כלה כי המשקל של השמלה מתחלק בצורה שווה יותר באזור הכתפיות, מה שמונע בליטות בשמלת הכלה. סלוני כלות משתמשים רק בקולבי עץ גדולים, אפילו בשביל שמלות כלה פשוטות מבד דק וקליל, אז גם את צריכה לוודא שאת תולה את שמלת הכלה שלך על קולב עץ גדול.

אחסני את השמלה בנפרד משאר הבגדים

שמלת הכלה צריכה לקבל מספיק מרווח כך שהיא תהיה תלויה לבדה בלי שום בגד שנוגע בה ובטעות מקמט אותה בזמן שהיא תלויה בארון הבגדים. את חייבת לדאוג שלשמלת הכלה יש מספיק מקום בארון התלייה, כאשר מומלץ אף ללכת צעד קדימה ולפנות ארון תלייה במיוחד רק לשמלת הכלה לכמה ימים הספורים עד לחתונה.

אל תוציאי את שמלת הכלה בכדי להסתכל עליה

הרבה כלות לא יכולות לעמוד בפיתוי של להוציא את שמלת הכלה מהארון בכדי להסתכל עליה, לגעת במרקם העיצובי שלה ואפילו ללבשו אותה עוד כמה פעמים לפני החתונה. ברגע שאת עושה את זה את מגדילה את הסיכויים שהשמלה תתקמט או תתלכלך מהשומניות הטבעית בידיים שלך, מהאיפור שאת לובשת ומכל לכלוך אחר, לכן מומלץ להימנע מלהוציא אותה מהארון בימים הללו עד לבוקר החתונה.

הרחיקי את השמלה מחום וקור

חשוב לאחסן את השמלה במקום יבש בטמפרטורת החדר ולהימנע מלתלות את השמלה בסמוך למקורות חום או קור קיצוניים. הרחיקי את השמלה מתנורי חימום ביתיים בחורף ואל תעמידי את שמלת הכלה בקו ישיר מול המזגן בקיץ. מומלץ גם להרחיק את שמלת הכלה מאור שמש ולחות.