מדידת שמלות כלה נחשבת לחלק המרגש בתהליך תכנון החתונה. אך לפני שאת מתחילה למדוד שמלה אחר שמלה, ריכזנו עבורך טעויות נפוצות בבחירה של שמלת כלה שכדאי להימנע מהן.

מציאת שמלת הכלה המתאימה ביותר עבורך היא בדרך כלל תהליך ארוך של מדידת מספר רב של דוגמאות ועיצובים. בעוד שמציאת שמלת כלה היא בהחלט אחד הרגעים המרגשים עבור כלה לקראת יום חתונתה, הנושא לא פשוט כלל והציפייה שלך מעצמך, כמו גם הציפייה של הקרובים אליך, ללבוש את שמלת הכלה המושלמת בערב החתונה, גורמים לעיתים לטעויות שאפשר פשוט להימנע מהם ולהפוך את כל התהליך לקל ונעים יותר.

בחירה בשמלת כלה בשלבים מוקדמים מאוד

מהרגע שאת ובן זוגך קבעתם תאריך ליום החתונה זה אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל למדוד שמלות כלה, גם אם תאריך החתונה הוא יותר משנה קדימה. ככל שתמדדי יותר שמלות כלה כך תגדילי את הסיכויים שלך למצוא את שמלת הכלה המתאימה ביותר לחתונה.

מה עושים? זה בסדר להתחיל למדוד שמלות כלה מוקדם ככל האפשר, אך גם כדאי לא למהר עם קבלת החלטה לגבי שמלת כלה כזו או אחרת. את תגלי שהטעמים שלך יכולים להשתנות תוך כדי המדידות, אז לא כדאי לרכוש שמלת כלה מוקדם מדי רק בכדי להתחרט על זה במועד מאוחר יותר.

לא לתאם מראש עם מעצבת שמלות הכלה

רוב סלוני הכלות דורשים לתאם מראש את המדידות עם הכלה. הדרישה הזאת באה לטובתך כי אז מעצבת שמלות הכלה יכולה להקדיש לך את הזמן שמגיע לך ולסייע לך למדוד את שמלות הכלה. לא כדאי להגיע לסלון כלות ללא תיאום מראש, כי רוב הסיכויים שלא יהיה לך זמן למדוד מספיק שמלות ולא תוכלי להתרשם ממגוון העיצובים של הסלון ויכול להיות שפשוט תפספסי את שמלת חלומותייך.

מה עושים? מתאמים מראש פגישת מדידות בסלון הכלות. כמו כן, מומלץ להודיע למעצבת שמלות הכלה כמה אנשים יגיעו איתך למדידות ואיזה סגנונות של שמלות כלה את מעדיפה למדוד קודם. כך בסלון הכלות יהיו מוכנים עבורך וזה יקצר בשבילך את זמן המדידות.

מודדים שמלות כלה עם יותר מדי אנשים

אסור לקחת איתך יותר מדי אנשים שאת הולכת לבחור שמלת כלה, זה תמיד מתכון לאסון. כולם ינסו לעזור לך לקחת החלטה עם הדעות שלהם על שמלות הכלה, מה שרוב הכלות לעתיד מגלות שזה רק עושה את כל הבחירה למלחיצה יותר.

מה עושים? הביאי איתך רק אדם אחד או מספר מצומצם מאוד של קרוסים שאת סומכת על דעתם.

לא לובשים את פרטי ההלבשה התחתונה הנכונים בזמן המדידות

אם את כבר יודעת איזה סוג חזייה את הולכת ללבוש בחתונה (למשל חזיית פוש-אפ) ואיזה תחתונים את הולכת ללבוש (לדוגמה תחתוני משי דקים) אז את צריכה להקפיד וללבוש משהו דומה בזמן שאת מודדת שמלות כלה פוטנציאליות. רק ככה את תוכלי באמת לדעת איך תשב שמלת הכלה ביום החתונה. יכול מאוד להיות שאת תפספסי שמלת כלה מאוד יפה שלא ישבה עלייך מושלם רק בגלל שלא לבשת את החזייה והתחתונים הנכונות, וזה חבל.

שוכחים לקחת את נעלי החתונה למדידות

במידה וגם בחרת כבר נעלי חתונה, אז כדאי להביא אותם למדידות בכדי לוודא שישנה התאמה מושלמת בין שמלת הכלה לנעליי החתונה. זה חשוב להתאים את שמלת הכלה לגובה הנעליים, אולי תצטרכי לבצע שינויים באורך החצאית של שמלת הכלה, ולוודא שצבע שמלת הכלה תואם לצבע הנעליים.

בוחרים שמלת כלה קטנה יותר במטרה לרזות

מכירה את זה שאת מודדת שמלה על סמך ההנחה שתהיי רזה יותר לקראת החתונה? זו טעות לנסות לבחור שמלת כלה מסוימת בהתחשב בכך שאת מתכננת דיאטה בכדי לרזות עד ליום החתונה שלך, כי אם לא תצליחי לעמוד ביעד השמלה לא תעלה עלייך. חשוב לדעת שמה שמעניין הוא העיצוב והאופן בו שמלת הכלה מחמיאה לגופך, מאחר והצרות או הרחבות של השמלה ניתן לעשות בכל שלב ומטב שיהיה במועד הקרוב ליום החתונה.

מה עושים? כשאת מודדת שמלות כלה את צריכה למדוד לפי המשקל שלך ביום המדידות ולא לנסות לחשוב קדימה מדי. אם הדיאטה תצליח אז אל דאגה, לא תהיה בעיה להתאים את שמלת הכלה למידות החדשות שלך.

קונים שמלת כלה רק כי היא הייתה במבצע

העובדה ששמלת הכלה במבצע לא אומרת שאת צריכה לקנות אותה. גם אם את רוצה לחסוך כסף על החתונה, אסור להיות מושפעים מתג הנחה גדול ולקנות שמלת כלה זולה שלא מתאימה. חשוב קודם לבחון האם שמלת הכלה יושבת עלייך טוב ומשתלבת במראה הכלה שאת רוצה להשיג, ואז אם היא גם במבצע אז הרווחת.

דרך מצוינת להימנע מלחשוב על המחיר של שמלת הכלה כל הזמן היא לקבוע מחיר מקסימלי שאותו את מוכנה לשלם על שמלת כלה ולבקש במהלך המדידות לראות רק שמלות כלה שמתחת לתג המחיר הזה. ככה את מבטלת את גורם המחיר מהמשוואה ובוחרת רק בין שמלות כלה שבתקציב שלך.

לא לקחת את עצתה של מעצבת שמלות הכלה

חשוב לשמור על ראש פתוח במהלך המדידות ולשמוע עוד דעות לגבי שמלת הכלה מעוד אנשים, במיוחד ממעצבת שמלות הכלה. זכרי שמעצבת שמלות הכלה עוזרת כל יום לכלות לאתר את שמלת הכלה המתאימה ביותר להן, וזה אומר שיש לה הרבה ניסיון שיכול לסייע לך. בסופו של דבר הבחירה של שמלת הכלה יהיה אך ורק בידך, אבל כדאי להקשיב לעצה ממעצבת שמלות הכלה.