בכדי לבחור שמלה לחתונה שלך את תצרכי למדוד הרבה שמלות כלה מומלצות בעיצובים שונים, אז זה לא מפתיע שגם אם תמצאי שמלת כלה מדהימה את עדיין לא תהי בטוחה שזו האחת. במקרה כזה את יכולה להשתמש בצ'ק ליסט האישי שלך.

אחת ההמלצות השכיחות ביותר בנוגע לבחירת שמלת כלה היא למדוד כמה שיותר שמלות כלה לפני שבחורים את השמלה המתאימה ביותר. לכן רוב הכלות לעתיד מנסות למדוד כמה שיותר שמלות כלה בכמה שיותר סלוני כלות מכמה שיותר מעצבי שמלות כלה מובילים, וסביר להניח שגם את תעשי זאת.

אך לפעמים המדידות האינטנסיביות הללו, וארץ האפשרויות הבלתי נגמרות לבחירת שמלת כלה, יכולות בסופו של דבר להקשות עלייך לבחור שמלה לחתונה שלך. אל תתפלאי אם את תמצאי את עצמך מהססת לקנות שמלת כלה מסוימת כי את לא בטוחה שאת עושה את הבחירה הנכונה לנוכח כל שמלות הכלה האחרות שעוד לא הספקת למדוד.

אבל אם את כן חושבת שמצאת את שמלת הכלה המושלמת עבורך, אנו מציעים שתעברי לפני זה על רשימת צ'ק ליסט אישית שתעזור לך להחליט האם באמת את בוחרת בשמלת הכלה הנכונה. להלן שאלות מומלצות שאת צריכה לשאול את עצמך לגבי שמלת החתונה שבחרת:

1. האם השמלה נוחה לי?

יום החתונה מצריך ממך להיות מאוד פעילה. כבר בבוקר החתונה את צריכה לעמוד שעות במהלך הצילומים עם בן זוגך, אחרי זה להתחבק עם כל בני המשפחה באולם האירועים, לאחר מכן לצעוד בטקס החופה ובסוף לרקוד על רחבת הריקודים. זה אומר שאת הולכת להיות כל היום עם שמלת החתונה שלך, אז חשוב שתרגישי בנוח עם השמלה. לבשי את שמלת הכלה עוד פעם אחת ותזוזי טיפה איתה בכדי לוודא שהיא באמת נוחה על הגוף כמו שהיא הייתה בפעם בראשונה שמדדת אותה.

2. האם אני באמת אוהבת את שמלת הכלה?

אם את הולכת למדוד שמלות כלה עם עוד כמה אנשים את חייבת לדאוג שאת מקבלת קצת זמן לבד לשקול האם את עושה את הבחירה הנכונה. זה חשוב שעוד אנשים יאהבו את שמלת הכלה שלך, אך זה הכי חשוב שאת תאהבי את הבחירה שלך. אל תבחרי שמלה לחתונה שלך כי אנשים אחרים אהבו אותה אם את לא חושבת שהיא הכי מתאימה בשבילך.

3. האם מדדתי מספיק שמלות כלה?

כבר ציינו שאחת העצות הטובות ביותר לבחירה של שמלת כלה מושלמת היא למדוד כמה שיותר שמלות כלה, אך כמובן לא יותר מדי. מומלץ שתבחרי שמלה לחתונה רק לאחר שיצרת לעצמך רשימה קטנה של כמה שמלות כלה שאת אוהבת, אשר מתוכן תבחרי את השמלה המושלמת עבורך.

4. האם השמלה הספציפית מושכרת לי במחיר הכי זול?

חשוב לוודא שסלון הכלות שבו את מודדת את השמלה הוא המקום שיכול להעניק לך את המחיר הטוב ביותר להשכרה של שמלת הכלה. מומלץ לעשות סקר שוק לפני שאת משלמת על השמלה. אם יש אפשרות למצוא את השמלה הנחשקת במחיר זול יותר במקום אחר, אז כדאי לבדוק לפני שתגלי שאת משלמת מחיר יקר. אחרי הכל מדובר בעיצוב אך אפשר לקבל עיצוב מעט שונה במחיר זול הרבה יותר. את בהחלט יכולה לתת לסלון הכלות להשוות את ההצעה או אפילו לתת הצעה נמוכה יותר ממקום אחר, אל תתביישי להתמקח.

5. האם אני מתפשרת על השמלה?

ממש כמו סיפור האהבה בינך ובעלך לעתיד, גם בינך לשמלת החתונה שלך צריך להיות סיפור אהבה. אם לרגע את חושבת שאת מתפשרת על שמלת הכלה שלך מכל סיבה שהיא, אז כנראה עדיין לא באמת מצאת את שמלת החתונה המושלמת שלך ואת צריכה להמשיך ולחפש. כאשר תמצאי את שמלת הכלה המושלמת את תדעי בתוך תוכך שאת עושה את הבחירה הנכונה.