שמלות כלה וינטאג הן שמלות כלה מיוחדות הנמכרות כיד שניה או שמלות כלה המעוצבות בהשראת עיצובים ישנים מפעם. מציאת שמלות שכאלו דורשות המון סבלנות, תושייה והתנהלות חכמה בחיפוש אחרי השמלה המושלמת.

עבור הכלה האופנתית שמלות כלה וינטאג לא מרמזות על משהו ישן שעבר מן העולם הזה, להיפך, הן מסמלות דרך נהדרת להשיג מראה ייחודי וקלאסי יותר לחתונה. בין אם את משכירה שמלת כלה ישנה מיד שניה או בין אם את משכירה שמלת כלה חדשה בהשראה של עיצוב וינטאג, מראה הכלה הקלאסי הזה יכול לענות לך בדיוק על מה שאת מחפשת.

עם זאת, זה לא קל למצוא היום שמלות כלה וינטאג בגלל שמדובר עדיין על נישה מאוד ייחודית בתחום שמלות הכלה. זאת אומרת שיהיה עליך לחפש באופן אינטנסיבי וממוקד יותר בכדי למצוא מעצבות שמלות כלה אשר מעצבות שמלות וינטאג ולהוציא יותר אנרגיה במציאת שמלות כלה יד שניה מתקופות של 20 ו-30 שנה אחורה. בכדי לעזור לך במציאת שמלה לחתונה בעיצוב וינטאג, ריכזנו עבורך מספר טיפים למציאה ומדידה של שמלות וינטאג:

תחילה נסי לקבל השראה

כשאת מחפשת שמלת כלה בעיצוב מפעם את בעצם נדרשת לבחור שמלה מאלפי סוגי עיצובים אשר נוצרו בהשראה של מגוון רחב של סגנונות עיצוביים לאורך השנים. אז לפני שאת מתחילה בכלל לאתר שמלות כלה וינטאג את צריכה להחליט לעצמך איזה סגנון קורץ לך יותר בכדי למקד את החיפוש אחר שמלת החתונה שלך.

בחרי את העשור שלך

עוד דרך להתמקד בחיפוש אחר שמלות כלה וינטאג היא להחליט על עשור מסוים שמדבר אלייך, שהעיצובים המרכזיים שלו עומדים באותו קנה עם מראה השמלה שאת רוצה ללבוש בחתונה. את יכולה למשל ללכת על שמלות כלה בעיצוב ארט דקו משנות ה-70 או למשל לחפש שמלות כלה בעיצוב ללא כתפיות משנות ה-80. בחירה בעשור מסוים תעזור לך לאתר בקלות יותר שמלות כלה מתאימות.

דאגי לעשות מחקר מקיף על העשור הרלוונטי

בכדי למצוא את השמלות בעיצובים הנכונים את צריכה לדעת כמה שיותר על העשור הרלוונטי, לרבות על הסגנונות המרכזיים של אותו עשור בתחום האופנה ושמלות הכלה. לכל עשור יש את הטרנדים האופנתיים המיוחדים אליו, וככל שתדעי יותר על העשור שלך ככה תוכלי להבין טוב יותר את עיצובי שמלות הכלה המתאים ביותר עבורך. למשל בעיצובים של שמלות כלה בשנות ה-70 השתמשו הרבה בפרחים כסממן לאותה תקופה של אהבה ושלום. אז אם שנות ה-70 זה העשור שלך את צריכה לנטות יותר לכיוון של לחפש שמלות כלה עם עיצובי פרחים.

נסי למצוא מעצבי שמלות כלה המתמחים בשמלות וינטאג

בישראל יש מספר מעצבי שמלות כלה מובילים המתמחים בעיצובי וינטאג, כך שזאת דרך קלה להיחשף לשמלות בעיצובים של פעם אצל אותם מעצבים ומעצבות. אם קיבלת המלצה על מעצבת שמלות כלה שתופרת שמלות וינטאג או סלון כלות שמחזיק שמלות יד שניה ישנות אז פשוט תתאמי פגישת מדידות ותבדקי את השמלות מקרוב.

שמלות כלה וינטאג צריכות לעבור בדיקה מקיפה

בגלל שרוב שמלות הוינטאג הן שמלות כלה יד שניה עלייך לבחון אותן כפליים לפני שאת בוחרת שמלה מסוימת. בחני את השמלה ונסי לאתר כתמים, קרעים, רקמה פרומה, חורים וכו' לפני שאת בוחרת בשמלה.

נוסף על כך, אחת הבעיות הגדולות בשמלות כלה וינטאג היא ההתאמה של המידה כי הרבה פעמים לא ניתן לבצע התאמות מידה של השמלה אצל תופרת בגלל מצבה הישן. כתוצאה מכך, את צריכה לנסות ולאתר שמלה שיושבת עלייך מושלם ככל הניתן בכדי לצמצם את הצורך בהתאמות אישיות.

חלק מהבעיות הללו יכולות להיפתר עם ניקוי יבש יסודי או ביקור אצל התופרת, אבל במידה ולא, אז את תצרכי לעבור לשמלה הבאה. בחיפוש אחר שמלה לחתונה בעיצוב וינטאג את תצטרכי להתפשר הרבה יותר בכדי להשיג את המראה שאת רוצה.