שמלות כלה הן אמנם החלק העיקרי במראה שלך בערב החתונה, אך ללא אקססוריז מתאימים, יחד עם איפור, תסרוקת כלה וכל שאר הסידורים המוכרים לפני האירוע, יהיה קשה להגיע למראה המושלם. הנה מספר טיפים מועילים לבחירה של אקססוריז לשמלת כלה.

סוף סוף בחרת שמלת כלה ליום החתונה שלך, אבל המשימה עדיין לא הושלמה, ישנן עדיין בחירות רבות שיהיה עליך לעשות, למשל, לבחור תסרוקת תואמת, איפור, אקססוריז וכמובן את סלון הכלות בו תבלי ביום חתונתך. ריכזנו עבורך מספר טיפים לבחירה נכונה של אקססוריז לשמלות כלה שיעזרו לך בהתאמתם לסטייל הכללי של השמלה, התסרוקת והאיפור.

בחרי את הקו העיצובי של התכשיטים

תכשיטים מסוימים נראים טוב יותר על עיצובים שונים של שמלות כלה. רוב מעצבות שמלות הכלה מסכימות למשל שתכשיטים בצבע זהב הולכים מצוין עם שמלות כלה בצבע שנהב ומדגישים את גוון השמנת של הבד. שמלות כלה לבנות הולכות יותר טוב עם תכשיטים בצבע כסף או פלטינה. במידה ושמלת הכלה מגיעה עם אקססוריז מובנים בעיצוב שלה, מומלץ להתאים את התכשיטים הנוספים לפי אותם עיצובים ולשמור על קו זהה.

פחות תכשיטים זה בעצם יותר

באופן כללי ניתן לומר, שאקססוריז משדרגים את המראה של שמלות כלה, אבל צריך להיזהר לא להגזים בהעמסת תכשיטים ואקססוריז. במרבית המקרים, ובמיוחד אם את מעוניינת בקבלת מראה קלאסי, הוספה של פריט או שניים יכולים לתרום הרבה יותר מאשר פריטים רבים שלא משתלבים יחד ויכולים להרוס את הכוונה הטובה. שבוחרים תכשיטים לשמלת כלה יש להסתכל על השמלה הנבחרת ולראות מהן התכונות הבולטות לעין של השמלה וכיצד ניתן בעזרת תכשיטים לשדרג את המראה בצורה הטובה ביותר. למשל לשמלות כלה עם אזור צוואר בולט בעיצובו לא מומלץ להוסיף גם שרשרת גדולה, אפשר לוותר על שרשרת ובמקום זאת להחמיא לשמלה עם עגילים גדולים. מצד שני, שמלות כלה פשוטות לקיץ עם מחשוף נמוך צריכות שדרוג דרמטי עם שרשרת גדולה סביב הצוואר. דאגי להתאים את התכשיטים לעיצוב השמלה, התסרוקת, האיפור ושאר הסטיילינג המשלים.

התאמת ההינומה לעיצוב השמלה

ההינומה היא ללא ספק חלק בלתי נפרד משמלת הכלה, במיוחד כאשר מגיעים לטקס החופה והחתן מרים את ההינומה ברגע הרומנטי ביותר בטקס. ישנן מגוון רחב של סגנונות עיצוביים של הינומות לשמלות כלה, החל מהינומות פשוטות המתאימות יותר לחודשי הקיץ המאופיינים בשמלות כלה קלילות ועד להינומות מפוארות ומרשימות המשתלבות עם עיצובים קלאסיים יותר, כדוגמת השמלות הוויקטוריאניות. במידה ושמלת הכלה שבחרת אינה מגיעה עם הינומה, יהיה עליך להתאים לה הינומה וזו הזדמנות מצוינת לבחור בעיצוב משלים לעיצוב השמלה שבחרת, באופן בו ההינומה תיראה חלק בלתי נפרד משמלת הכלה.

אם את בעניין של הינומה קלילה וסמלית יותר, מתוך כבוד לטקס עצמו, אז מומלץ לנצל זאת באפשרויות נוספות המשדרגות את המראה ומעניקות לו מקוריות ועניין, למשל הוספת כתר או שילוב פרחים בשיער. גם במקרה הזה חשוב לדאוג שתהיה המשכיות של עיצוב השמלה עם אביזר הראש הנבחר.

הוספת חגורה בכדי להבליט את הקימורים

רוב הכלות דואגות לבחור עגילים, שרשרת וצמידים, אך הרבה מהכלות מתעלמות מהוספת חגורה או אבנט מעוצב לאזור המותניים. הוספת חגורה היא דרך מצוינת להוסיף קצת אישיות לשמלת הכלה וליצור אשליה של קימורים גדולים יותר. המפתח בבחירה של חגורה לשמלות כלה היא למצוא חגורה שמחמיאה למבנה הגוף שלך, חגורה עבה אם יש לך מבנה מותניים גדול וחגורות צרה אם יש לך מבנה מותניים קטן.

הנעליים חייבות להיות נוחות

מראה שמלת הכלה לא יהיה מושלם בלי נעליים מתאימות. כמובן שאת תרצי נעליים שנראות מדהים, אך קחי בחשבון שאת תהיי על הרגליים במשך כל יום החתונה, כולל הצילומים ובעיקר הריקודים עד השעות הקטנות של הלילה. לכן, עלייך לבחור נעליים שיתאימו לשמלת הכלה ויראו מדהים, אך בו זמנית שגם יהיו נוחות לעמוד איתם בבוקר הצילומים ולרקוד איתם ברחבת הריקודים. נוחות צריכה להיות גורם ההחלטה הקובע, נעליים לחתונה צריכות להיות באיכות גבוהה ועם מבנה שתומך ברגל שלך בצורה מלאה, תוך התחשבות בגובה העקב וההתאמה של הנעליים לשמלת הכלה.